EHF- Női kézilabda Európai Bajnokság 2010

Románia – Oroszország 20:35

Játékvezetők: Kjersti Arntsen és Ida Cecilie Gullaksen, mindketten Norvégiából.

A Norvégiában és Dániában zajló európai, női kézilabda bajnokság középdöntőjének I csoportjában lévő Románia 20:35 arányú vereséget szenvedett Oroszországtól.

A román csapatban pályára lépett Paraschiv (1 gól), Bârsan (2 gól) és Tivadar (1 gól) is. Ők a Kolozsvári U Jolidon csapat színeiben játszanak a hazai bajnokságban, a Nemzeti Ligában.

A jelenlévő mintegy 3980 szurkoló előtt játszó csapatok szövetségi kapitánya lehetőséget adott a cserejátékosoknak is parkettre lépni, annak érdekében, hogy pihentessék alapembereiket.

Az első félidő végén 9 pontos előnnyel mehettek az öltőzőbe a szlávok. A második félidőben nyilvános kivégzés következett a románok számára. Az oroszok 15 pontos előnnyel tiporták el ellenfelüket, akárcsak annakidején a szovjet tankok.

Románia gólszerzői: Tolnai 13 védés – Geiger 6, Meirosu 4, Neagu 3, Moldovan 2, Birsan 2, Tivadar 1, Paraschiv 1, Elisei 1.

Oroszország gólszerzői: Sidorova 10 védés, Sedoykina 5 védés – Sen 6, Davydenko 5, Levina 5, Makeeva 4, Vetkova 3, Turey 3, Khmyrova 3, Kuznetova 2, Zhilinskaite 2, Chernoivanenko 1, Kochetova 1.

6Spain 2 pont

A kővetkező mérkőzését, Románia szombaton játssza, Svédország ellen (Herning, 15:30), a torna elődöntőjében.

Svédország – Magyarország 24:19

Játékvezetők: Diana-Carmen Florescu és Anamaria Duța, mindketten Romániából

A második csoportban, a magyar lányok őt gólos vereséget szenvedtek a svédektől és ezzel elúszott a továbbjutás elméleti esély is.

A mérkőzést sok ideig a magyar lányok vezették, az első félidő végén két gól előnyük volt.

A második félidőben hiába védett jól Pálinger, mert a magyar lányok nem tudták megtörni ez erős hazai védelmet. A mérkőzés negyvenedik percében a svédeknek sikerült átvenni a vezetést (16:15). Ezután a magyarok egyre több labdát veszítettek el. Alig sikerült betalálni a svédek kapujába. A házigazdák, a jelenlévő 2340 szurkoló „korbácsolása” következtében felbátorodtak és sikerült megnövelni a gólkülönbséget.

SVÉDORSZÁG gólszerzői: Tostensson 8, Johansson 6, Fredén 4, Jacobsen 1, Gulldén és Boson 2-2, Flognman és Jacobsen 1-1

MAGYARORSZÁG gólszerzői: Szucsánszki 8, Bulath 3, Kovacsics, Vérten és Szabó 2-2-2 Kovacsicz és Szamoránsky 1-1