Bronzérem a román lányoknak

Dánia – Románia 15:16 (7:9)

Meglepetésszerű győzelmet aratott Románia a női kézilabda Eb-n. A jelenlévő 11004 dán szurkoló valóságos vulkánná alakította a herning-i MCH Arénát.

A szurkolóktól tüzelve a „vikingek” erőteljesen kezdték a mérkőzést és az első percben át is vették a vezetést. A románok viszont bizonyítani akarták, hogy a tegnapi vereség csak baleset volt és hamar kiegyenlítették az állást. Tolnai Tálida parádés védéseinek köszönhetően alig számítottak a védelmi hibák. Úgy tűnt, hogy a dánok nem estek át a tegnapi vereségen és egyszerűen nem tudtak felemelkedni szurkolóik elvárásainak. Az első félidő eredménye (7:9) a vendégek fölényét bizonyította.

A házigazdák a második félidőben sem találtak magukra. Gyenge formájukat a romániai kapus, Tolnai Tálida, 56%-os védelme (kivédte a dán dobások 56%-át) is tetőzte.

Az idő teltével, mindkét fél esetében, egyre nőttek a hibák.  A kihagyott bűntetők és a parádés védések következtében rendkívülien gólszegény mérkőzést láthattunk.

A bronzérem biztosította Románia számára a 2o11-es, brazil, világbajnokságon való szereplést.

Dánia gólszerzői: Mortensen 10 védés, Pedersen 1 védés – Norgaard 4, Skov 4, Thorsgaard 2, B.Kristensen 1, Kviesgaard 1, Moeller 1, Dalby 1, Joergensen 1.

Románia gólszerzői: Tolnai 17 védés – Neagu 6, Nechita 4, Stanca 2, Elisei 2, Fiera 1, Geiger 1