Milánói Internationale – TP Mazembe Englebert 3-0 (2-0)

Góllövők: Pandev ‘12, Eto’o ’17, Biabiany ‘85

Sárga Lapok: Kuluyituka ’12, Ekanga ’34, Bedi ’43, Kasusula ‘84 / Motta ‘79

Mazembe: Kidiaba – Kasusula, Mihayo, Kimwaki, Nkulukuta,

Kasongo (Kanda ’46), Bedi, Ekanga – Singuluma, Kaluyituka (Ndonga ’90), Kabangu

Inter: Julio Cesar – Chivu (Stankovic ’54), Lucio, Cordoba, Maicon – Cambiasso, Motta (Mariga ’87), Zanetti – Eto’o, Milito (Biabiany ’70), Pandev

Az Abu-Dhabi-ban szervezett tornán a Milánói Internationale 3-0 (2-0) arányban győzte le a Kongó Köztársaságbeli TP Mazembe Englebert csapatát.

Az Afrikai csapat volt a torna meglepetése, mert kiütötte a Libertadores kupa győztesét, a brazil International Porto Alegret (2-0) és a Concacaf Bajnokok Ligája győztesét, a mexikói Club de Futbol Pachuca (1-0) csapatát.

Az első gólt a 12. percben rúgták az olaszok amikor Pandev kapura rúgta az Eto’o-tól kapott labdát.

A 17. percben már Eto’o feladata volt a gólszerzés és nem tévedett. Az európai gárda két góllal vezetett a torna döntőjében. A gól rúgása után az Inter afrikai csatára sajátos modon ünnepelt, két műanyag zacskót lengetett a szurkolók felé.

Térfélcsere után is az olaszok uralták a játékot, de a harmadik gól csak a mérkőzés 85. percében érkezett, amikor a csereként beállt Biabiany kegyetlenül betalált a tehetetlen Kibiada kapujába.

Az Abu-Dhabiban megnyert kupa az idén az ötödik az Inter számára. Megnyerték az olasz bajnokságot, az olasz kupát, a Bajnokok Ligáját, az európai szuperkupát és a klubvilágbajnokságot.

A kisdöntőben az International Porto Alegre 4-2 (2-0) arányban győzte le a dél-koreai Seongnam Ilhwa Chunma FC csapatot.