Robbant a bomba a női kézilabda, Eb-n

A női európai kézilabda bajnokság elődöntőjében 9600 szurkoló jelenlétében, Svédország 25:23 arányban győzte le az esélyesebbnek számító Romániát és bekerült a döntőbe.

A svédek, annak tudtában, hogy semmit sem veszíthetnek, hiszen így is történelmi sikert arattak az Eb-n, már a mérkőzés elején elhúzott, négy perc után már 4:1 volt az állás javukra. A román lányok egyszerűen nem voltak képesek magukhoz térni, annyira meglepte őket ellenfelük pergős játéka.

A románoknak azonban sikerül kiegyenlíteni és átvenni a vezetést, de nem tudtak mit kezdeni az előnnyel. A svédek még emberhátrányban is betaláltak, így a félidőt egy gólos aránnyal zárták (14:13).

A második félidőben úgy tűnt, hogy Radu Voinea lányai megemberelik magukat és megállítják a svéd lavinát. Ellenfeleik azonban a dán szurkolóktól korbácsolva nem adták fel a harcot és sikerült mindvégig jól játszani. Tíz perccel a játék lejárta előtt Tolnai Tálida, Románia kapusa, eszméletlenül jó védései következtében sikerült kissé feltartani a skandináv offenzívát. Románia jó játéka pillanatnyi volt és egy perccel a játékidő lejárta előtt ellenfeleik két ponttal emelték a gólkülönbséget.

Ezzel az eredménnyel Svédország kézilabda történelmében egy újabb fejezetet írtak.

Románia gólszerzői: Tolnai 19 védés – Neagu 7, Stanca 6, Nechita 3, Bradeanu 3, Elisei 2, Meirosu 1, Manea 1.

Svédország gólszerzői: Grubbstrom 15 védés – Torstenson 9, Jacobsen 4, Gullden 3, Wiberg 2, Flongman 2, Hagman 2, Helleberg 1, Islas Helgesson 1.

Dánia – Norvégia 19:29 (10:14)

A második elődöntőben a Herning-i MCH Arénában, Norvégia lehengerelte a házigazda Dániát. A végek utódjai 29:19 arányban győzték le a dán lányokat. Norvégia hetedik alkalommal játszat az Eb döntőjében.

Már a mérkőzés első perceiben eldőlt ki az esélyesebb, hét perc után már öt góllal vezettek a skandináv lányok. A 12500 dán szurkoló hiába korbácsolta kedvenceit, ezeknek alig sikerül lépést tartani ellenfeleikkel. Alig bírták szusszal követni a norvégok által diktált tempót.

A második félidőben sem javítottak játékukon a házigazdák. A skandinávok precíz és odaadó játékának köszönhetően mindvégig előnyben voltak.

A dánok játéka teljesen csődöt mondott a mérkőzés végére, amikor a vendégek tíz gólra emelték előnyüket.

Dánia góllövői: Pedersen 8 védés, Mortensen 4 védés – Skov 5, Thorsgaard 3, Norgaard 3, Kviesgaard 2, Dalby 2, B.Kristensen 1, Joergensen 1, Moeller 1, Troelsen 1.

Norvégia góllövői: Lunde Haraldsen 15 védés – Sulland 7, Loke 5, Hammerseng 5, Noestvold 4, Frafjord 2, Larsen 2, Herrem 1, Alstad 1.

A tegnapi játszmák vesztesei, Románia és Dánia játsszák ma délután, 15:30-kor a kisdöntőt, az Aalborgi Gigantium Arénában. A mérkőzést élőben közvetíti az RTV 2 (TVR 2).

Érdekességként elmondható, hogy Dánia és Románia már találkoztak egyszer ezen az Eb-n, az A csoport második mérkőzésén. Ekkor a házigazdák 25:22 arányban győzték le Románia válogatott csapatát.