Magyar és román vereség

A Svédországban zajló férfi kézilabda világbajnokságon Magyarország és Románia is pályára léptek, de mindketten leszerepeltek. Magyarországot 32:26 arányban győzte le a sokkal esélyesebb Izland, Románia pedig 27:21 –re kapott ki a Horvátoktól.

1. Izland – Magyarország 32: 26 (14:11):

Helyszín: Norrköping, 1000 néző. A mérkőzést vezették: López, Ramirez (spanyolok)

A magyar válogatottnak esélye sem volt, az izlandiak már a mérkőzés elején átvették a vezetést. Az izlandiak játéka gyors és pörgős volt, de Fazekas Nándor bravúros védésének köszönhetően sikerült korlátozni a gólkülönbséget.

A mérkőzés lejárta előtt pár perccel, kilenc góllal vezettek az északiak, de a magyarok aktív védelme következtében, sikerült lefaragni kissé a gólkülönbséget.

Magyarország legközelebb szombaton (jan. 15) 17:3o órai kezdettel játszik. Ellenfele Norvégia lesz.

IZLAND: GUSTAVSSON – STEFANSSON 4 (1), PETERSSON 5, Ingimundarson 2, Jakobsson, Atlason 4, Sigurdsson 4. Cs: GUNNARSSON 3, Gudjonsson 1(1), PÁLMARSSON 8, Hallgrimsson, Olafsson 1. Szövetségi kapitány: Gudmundur Gudmundsson

MAGYARORSZÁG: Fazekas – GULYÁS P. 4, Mocsai 5 (3), Császár, Gál 2, ILYÉS 2, Törő 2. Cs: MIKLER (kapus), Schuch , Katzirz, LÉKAI 4, ZUBAI SZ. 2, Iváncsik G. 1, Harsányi 2 (1), Nagy K. 2. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos

Helyszín: Malmö, Malmö Arena. Vezették: Lazaar N. és Reveret L

A horvátok gyenge kezdése lehetőséget adott a román válogatottnak, hogy góllal kezdje a mérkőzést, az első félidőt meg is nyerték)

A második félidőben a horvátok tapasztalata meghozta az eredményét és sikerült nekik átvenni a románoktól a vezetést.

Következő mérkőzését Románia vasárnap (jan. 16) játssza Dánia ellen, 21:15 órai kezdettel.

Romania: Stamate 7, Florea 5, Jurca 2, Fenici 2, Sadoveac 1, Novanc 1, Simicu 1, Ghionea 1, Muresan 1.