Meglett az első magyar siker a Vb-n

A svédországi férfi kézilabda világbajnokságon, a magyar válogatott 26-23 arányban győzték le a norvégokat és sikerült javítani a rossz kezdés után.

A mérkőzés színhelye Norrköping volt, alig 2700 néző volt kíváncsi a magyar győzelemre. A játékot német játékvezetők vezették, név szerint Geipel és Helbig.

A magyar fiúk a lehető legrosszabbul kezdték a mérkőzést, a norvégok már hat góllal vezettek, amikor a magyar válogatott megszerezte első gólját (8 perc). A félidő végére sikerült lefaragni az arányból (14-16) de a vezetést nem sikerült átvenni.

A második félidőben teljesen megváltozott a játék menete, a norvégok hibát hiba után követtek el, több esetben emberhátrányban játszottak, ami kedvezett honfitársainknak és sikerült átvenniük a vezetést (hét perccel a vége előtt, 23-21), amit mindvégig megőriztek.

Magyarország a B csoport második helyén található a tabellán. Következő mérkőzését hétfőn játssza Brazília ellen, aki mindkét mérkőzését elveszítette.

MAGYARORSZÁG: Fazekas – IVÁNCSIK T. 5, Mocsai 1, Lékai, Gál, ILYÉS 5, IVÁNCSIK G. 5 (2) Csere: MIKLER (kapus), SCHUCH, Katzirz 1, ZUBAI SZ. 3, CSÁSZÁR 5 (3), Nagy K. 1

NORVÉGIA: EREVIK – Björnsen 1, Mamelund 2, Lund 1, MYRHOL 6, KJELLING 7, Tvedten 6 (3) Csere: Ege (kapus), Rambo, Hansen, Samdalh, Starand