A második magyar győzelem és a román szégyen, a svédországi férfi kézilabda Vb-n

Magyarország – Brazília 36-24 (18-11)

A Linköping, Cloetta Center-ben Magyarország „kivégezte” a kézilabdában nem remekelő Brazíliát.

A magyar csapat erőteljes támadással kezdte a mérkőzést, még egy bűntetőt is kiharcolt magának, ami sajnos eredménytelen maradt. Ezt követően majdnem két percig nem sikerült gólt szereznie egyik csapatnak sem. Végül a braziloknak sikerült gólt dobniuk. A magyarok alig ötpercnyi támadás után sikerült kiegyenlíteni az állást (1-1)

A latin amerikaiaknak sikerült fej – fej mellett haladni egész 3-3-ig. A 11. percben Magyarország átvette a győzelmet. Kihasználván a brazilok hibasorozatát a 24. percben már 13-8 volt az állás. A félidő végére hét gólos előnyt tudtak maguknak honfitársaink.

A második félidőben teljesen összeomlott a dél amerikai csapat, ami nekünk kedvezett. A gólkülönbség nekünk kedvezett, a mérkőzés végére tizenkét gólos előnyt tudhattunk magunknak.

Magyar gólszerzők: Harsányi 10/3, Mocsai 6, Császár 4, Ilyés 3, Gál 3, Törő 3, Zubai 3, Nagy 2,

Brazil gólszerzők: Katzirz 1, Schuch 1, illetve Bortolini 8/3, Cardoso 5, Teixeira 3, Tupan 2, Ribeiro 2, Pacheco 1, Santos 1, Pires 1, Oliveira 1

Romania – Dánia 30-39 (16-17) –vasárnap este

Románia: Florea 7, Muresan 4, A.Stamate 4, Simicu 3, Ghionea 3, Jurca 3, Novanc 2, I.Stamate 2, Fenici 1, Toma 1.

Dánia:
Christiansen 6, Lindberg 5, Sondergaard 5, Eggert 4, Svan Hansen 3, Hansen 3, Mogensen 3, M.Christiansen 2, Boesen 2, Spellerberg 2, Noddesbo 2, Toft Hansen 2.

Románia – Algéria 14-15 (10-8) – hétfő este
Romania: Ghionea 7, Florea 2, Novanc 2, Fenici 1, Savenco 1, A.Stamate 1.

Algéria legjobb gólszerzői Berkous és Boultif voltak. Mindketten 4-4 gólt dobtak.

Románia, Dániától (Vasárnap este, 39-3o) és Algériától (Hétfő este, 15-14) is kikapott. Mindkét esetben (akárcsak Horvátország ellen) a mérkőzés feléig vezetett.

Az Algériától elszenvedett vereség egyenlő a szégyennel. A mérkőzés utolsó 37 percében alig 4 gólt dobtak a románok. Az afrikaiak előtt elveszített mérkőzés megpecsételte a román válogatott sorsát, már nincs esély a továbbjutáshoz.