Győzelem büntetőkkel

A Kolozsvári CFR 1907 a második törökországi edzőtáborban 3-1 arányban győzte le az osztrák SV Ried csapatát.

Alin Minteuan, CFR edző a következő felállást küldte pályára:

Nuno Claro – Maftei, Rada, Cadu, Edimar – Mureşan – Hora, Peralta, De Zerbi, Nicoară – Traore

Az új szerzemény, Pantelis Kapetanos nem játszott, a lelátókról nézte a mérkőzést. Nem játszhatott mivel nincsen még teljesen felkészülve.

A vasutasok három bűntető következtében nyerték meg a mérkőzést.  A gólokat Cadu (1o. perc), Emil Dica (63. perc) és Bud (9o. perc)

A CFR hátralévő ellenfelei FC Koper (feb. 3), NK Fiume (Riejka, feb. 7) és Litex Loveci (feb. 9)

A mérkőzés végén Minteuan elmondta, hogy nem fontos az eredmény, de meg van elégedve azzal hogyan játszott csapata.

Továbbá a klub vezetősége eldöntötte, hogy szabadlábra helyezi Eduard Stancioiu kapust, aki 2oo6 óta tagja a vasutas egyesületnek. Helyébe szerződést ajánlanak az olasz Remo Amadio-nak. A 24 éves olasz hálóőr több Seri B és alacsonyabb ligában aktiváló csapatnál játszott. Legismertebba Seri B-s Pescara Calcio.

Egy interjúban Iuliu Muresan klubelnök elmondta, hogy még egy utolsó játékost igazoltatnak le éspedig Modou Sougou-t. A szenegáli születésű szélső poszton játszó futballista, utoljára Portugáliában játszott, az Academica de Coimbra egyesületnél. Az említett csapatnál 55 mérkőzést játszott és rúgott 14 gól. Modou Sougou saját hazájába kezdte pályafutását az AS Douanes-nél, majd 2oo4-be Portugáliába igazolt az U. D. Leira-hoz. 2oo5-be átigazolt a Vitoria Setubal FC-hez, majd (2oo6) visszatért az U.D. Leira-hoz, ahol 2oo8-ig aktivált, amikor az Academica megvásárolta.