Parádézott az U Mobitelco BT

Silvasan

Közkivégzéssel határos vereséget mért a Kolozsvári U Mobitelco BT, a Krajovai MSK ESK csapatra a kolozsvári Horia Demian sportcsarnokban, a férfi kosárlabda bajnokság huszadik fordulójában. A végeredmény 104:76 (30:11, 20:21, 38:21, 16:21) volt a kolozsvári csapat számára.

A házigazdák már a mérkőzés elején bebizonyították, hogy ők jobbak és átvették a vezetés. 5 perc lezajlása után már tíz pont előnye volt az U Mobitelco BT-nek.

A vendégek hibát hiba után halmoztak fel, így esélyt adtak a házigazdáknak megnövelni a pontkülönbséget.

A második negyed végére 50:32 volt az eredmény. A nagyszámban megjelent szurkolok reménykedtek abban, hogy kedvenceik elérhetik a száz pontot.

A harmadik negyed is az egyetemisták uralták a játékot, a vendégek pedig nem kaptak esélyt javítani az eredményen.

Ion Alexandru Pop

A negyedik negyedben, a kolozsváriak edzője, Marcel Țenter, az ifiknek is esélyt adott, így parkettre léphettek Pop, Faur, Corpodean, Crainic és Sánta is. A mérkőzés végén Popnak sikerült lábra állítani a közönséget, amikor sikeresen megállította egyik (sokkal magasabb) ellenfelét, hogy pontot szerezzen a krajovaiak javára.

Marcel Tenter magyaráz

A mérkőzés végén Marcel Țenter a következőket nyilatkozta: „eredményes mérkőzés volt csapatunk számára. Az ellenfél is megfelelően játszott negyven percen keresztül. Az elmúlt mérkőzésekben nem voltam megelégedve a védelemmel, de most jól játszottak a fiuk.”

Adrian Budurean

A krajovai edző, Adrian Budurean elmondta: „nehéz mérkőzés volt, amilyen minden mérkőzésünk. Kis csapat vagyunk, aki nagy dolgokat akar elérni. Gratulálok a kolozsváriaknak mert jó csapatuk és edzőjük van. Meg vagyok győzödve, hogy a tabella felső részén végeznek majd.”

A mérkőzésen jelen volt Tyler Morris amerikai kosárlabda játékos is, aki eddig a Bostoni egyetem játékosa volt. Az amerikai próbaidőszakban van a fehér-feketében játszó egyesületnél.

Kolozsvári pontszerzők: Krstanovic  28 pont, Silvășan 25, Dykes 19, Cuic 9, Lawrence 8, Chetreanu 6, Fometescu 5, Sánta és Faur 2-2

Krstanovic

A forduló további eredményei: Ploiești-i Asesoft ESK – Csikszeredai Hargita Gyöngye KK 104:94, Nagyszebeni Atlassib ESK – Nagyváradi Municipal 73:57, Pitești-i U MKK – Rovinari-i Energia 83:75, Bukaresti Municipal-Brassói Cuadriopol ESK 92:75, Otopeni-i SK – Temesvári KK 83:68.

A tabella állása a huszadik forduló után a következő: 1. Ploiești. (1719:1455) 37 p, 2. U Mobitelco BT (1658:1387) 35 p. 3. Steaua (1593:1384) 34 p (19 mérkőzés), 4. Medgyesi Gázmetán (1772:1439) 34 p (19 mérkőzés) 5. Nagyvárad (1616:1530) 32 p, 6. Pitești (1576:1503) 31 p.