KOLOZSVÁRI UNIVERSITATEA FC – URZICENI-I UNIREA 4-2

Beszterce, Glória stadion, 2500 szurkoló. Vezette: Georgian Ionescu

Kolozsvári Universitatea: 12. M. Popa – 2. Buhuş, 6. Abrudan, 5. Pele, 16. Ascoli (3. Mendy ’78) – 7. Delgado (17. Voican ’70), 8. Nasser 10. Păcurar, 30. Cristea – 11. Machado, 9. Niculescu (26. Tony ’64). Edző: Ionuţ Badea.

Unirea Urziceni: 1. Curcă – 27. Homei, 3. Teuşan, 24. Mera, 4. Lupu (5. Ioniţă ’88) – 22. Scărlătescu, 30. Marcu, 25. Onicaş (6. Muzac ’62), 31. Senin – 14. Rusescu, 90. Mihalcea (20. Toşca ’70). Edző: Marian Pană.

Gólok:Niculescu (35. perc), Machado (56. perc), Cristea (77. perc), Voican (90. perc) illetve Mihalcea (14. és 48. percek)

Sárga lapok: Voican, Cristea, Machado és Niculescu illetve Muzac, Mera és Senin

Piros lap: Ioan Mera,

A labdarúgó I. liga 21. fordulójában a Kolozsvári U FC az Urziceni-i Unireát fogadta, és kétgólos győzelmet aratott, a besztercei Glória stadionban.

A mérkőzést az U FC csatárai támadással kezdték. Machado már a mérkőzés elején kihagyott egy kihagyhatatlan esélyt a 4 percben miután a kapust is kicselezte.

A 16. percben Scărlătescu Mihalcea-nak passzolta a labdát, aki a megszerzi a vezetést csapata számára.

A 33. percben Rusescu megnővelhette volna a vendégek előnyét, de rúgása csak a kapufát találta el. A házigazdák nem adták fel és tovább ostromolták a ialomița-iak kapuját. Az egyenlítő gólt Niculescu serezte a 34. percben miután a hatoson belül elkapott egy labdát.

A szünet továbbá sem változtatott semmit, továbbá is az U FC játékosai uralták a játékot. A 47. percben Niculescu átfejelte a kapufélfán a Cristeatól kapott labdát. Két perccel később, Mihalcea a kapuba rúgja az ugyancsak Scărlătescu-tól kapott labdát és csapata másodjára is átveszi a vezetést. Ezuttal nem kéretette nagyon magát a kolozsváriak egyenlítő gólja, amit Machado szerzett az 56. percben.

Cristea

A mérkőzés 77. percében Cristea könnyen betalált a Curcă kapujába és ezzel átveszi a vezetést az U FC. A játékos számára ez volt az első gól amit az Universitatea szineiben szerzett.

Voican gólja

Amikor úgy tűnt, hogy már nem sok történhet Voican a tizenhatos szélléről megszerezte csapata negyedik gólját.

A mérkőzés volt az első győzelme Ionuț Badeanak. Niculescu-nak ez volt a 300. első ligás mérkőzése, a gól pedig karrierjének 146. gólja.

A mérkőzés végén Ionuț Badea a kővetkezőket nyilatkozta: „Mi irányítottuk a mérkőzés tempóját, mert egy szervezetlen ellenféllel találtuk szembe magunkat. Most a kővetkező mérkőzésre kell gondoljunk, amikor a Galați vendége leszünk. Voltak olyan helyzetek, amiket lezserül kezeltünk, de dolgozni fogunk rajta, hogy elkerüljük ezeket a jövő fordulóig. Egyúttal szeretném megköszönni a szurkolóknak, hogy nagyszámban megjelentek és támogattak minket.”

A 21. forduló további eredményei:

Pénteken: Zsilvásárhelyi Pandurok – Besztercei Glória 0-0, Brănești-i Victoria – Bukaresti Steaua 0-1 (Surdu-63. perc),

Szombaton: Marosvásárhelyi MFC – Galați-i Oțelul 1-0 (Diego Ruiz-66. perc), Bukaresti Rapid – Bukaresti Dinamo 0-0