Startolt a Liga 1

Az elmúlt hétvégén startolt a Liga 1 94. szezonja.  Mindkét kolozsvári csapat jól szerepelt az első fordulóban. Az első , amely pályára lépett az az U FC volt, amely idegenben 1-0-s arányban győzte le az újonc  Mioveni SK-ot. A Kolozsvári CFR 1907 pedig otthon, saját szurkolói előtt 2-0-ra győzte le a Ploiesti Astra-t.

Kolozsvári U FC – Mioveni SK 1-0:

Az egyetemisták már az első perctől be akarták bizonyítani, hogy ők is hajtanak a bajnoki címre és támadásba lendültek a vendégek kapuja fele. Ennek ellenére az első gólhelyzet a Mioveni-é volt, a 9. percben Tănase kicselezte Mendy-t, de lővése a kapu mellett szállt el. A 24. percben a fehér-feketék próbálták veszélyeztetni Hăisan kapuját, de Păcurar lővése nem volt sikeres.

A 27. percben a CFR és a Steaua egykori csatára, Nicolae Dică próbált szerencsét, de rúgását kivédte Marius Popa.

A 41. percben Machado elkapott egy labdát a 16 szélén ahol kicselezte Crăciunt, majd kapura lőtt és a kolozsváriak átvették a vezetést.

A második félidőben az egyetemisták átadták a kezdeményezést a házigazdáknak, akik több alkalommal is veszélyeztették Popa hálóját. Az 52. percben Miulescu fejjel próbálta a kapuba lőni a labdát, de nem járt sikerrel. Tíz perccel később a fehér-feketék kapusa Săndulescu fejelését volt kénytelen kivédeni, így megmentette csapatát a góltól.

A mérkőzés hátralévő perceiben, a csereként beállt Ayza, Mărgăritescu és Coşereanu rendre hagyták ki a gólhelyzeteket.

Mindezek mellett az U FC-nek is adódott alkalom az előny növelésére, de Cojocnean lövése nem talált célba.

Ebben a mérkőzésben az U FC azt a látszatot nyújtotta, hogy egy jól felépített csapat, amely sok problémát okozhat a bajnokság erős csapatainak.

A mérkőzés embere: Machado

fotok: Riti Jozsef Attila

Kolozsvári CFR 1907 – Ploiesti Astra 2-0

A rangosabb kolozsvári csapat saját szurkolói előtt kezdte a bajnokságot, ahol látványos győzelmet aratott a ploiestiek felett.

A két edző, a következő felállásban kezdte a mérkőzést:

Kolozsvári CFR: Claro – Lionn, Diogo, Rada, Camora – Peralta, Mureşan, Renan – Sougou (Hora ’89), Kapetanos (Bud ’65), Bastos (Nicoară ’74). Edző: Jorge Costa

Astra Ploieşti: Lungu – Mihalache, Miguel, Goian, Morais – Strătilă, Kubala (Takayuki ’78), N’Doye, C. Matei (Tigoianu ’26, Rusu ’86) – Fatai, Miranda. Edző: Selymes Tibor

A vasutasok már a mérkőzés első pillanatából be akarták bizonyítani, hogy az elmúlt szezon már a múlté és agresszív támadásokat indítottak a vendégek kapuja felé. A 16. percben, az újonnan leigazolt Renan átívelte a labdát Sougounak, az afrikai játékos pedig a 16-os sarkából belőtte a kaput a Cezar Lungu kapujába.

A kapott gól után az idegenek válasza sem maradt el, de Nuno Claro résen volt és nagy bravúrral védett.

A második félidőben a házigazdák diktálták a tempót. Sougou óriási ziccert hagyott ki, amikor az általa lőtt labda a kapufát találta el. A második gól nem sokat váratott magára, a 69. percben Nuno Diogo befejelte a játékszert az Astra kapujába, miután Sougou csodálatosan átpasszolta a Renan-tól érkezet ívelést.

A mérkőzésen Gabi Muresan volt a csapatkapitány, aki középpályásként senkit sem engedett át az általa őrzött területen.

A szurkolók perceken keresztül kiáltották Sougou nevét, még Bastos-nak is megbocsájtottak múltszezonbeli kihágása miatt (középső ujjával beintett a szurkolóknak)

A mérkőzés embere: Sougou

A forduló további eredményei:

Pénteken: Rapid – Vaslui 3-0 (gólszerzők: Deac 8. perc, Surdu 34. perc, Herea 87. perc – sárga lapok: Burcă, Herea, Deac, Alexa, illetve Buhăescu, Adailton, Papp – kiállítva: Milanov)

Bukaresti Dinamo – Marosvásárhelyi MFC 1-0 (gólszerző: Sorin Ghionea 12. percben, öngól -sárga lapok: Grigore, illetve Bumba, Ilyés, Szilágyi és Ghionea – kiállítva: Szilágyi)

Szombaton: Nagyszebeni Voința – Bukaresti Steaua (gólszerzők: Tatu 36. perc, illetve Neguț 88. perc – sárga lapok: Dănălache, Tătar, Dâlbea, Popa, illetve Gardoș, Latovlevici, Bikfalv és Rusescu)

Vasárnap: Karácsonykői (Piatra Neamț) Ceahlaul – Zsilvásárhelyi (Targu Jiu) Pandurok 1-1 (gólszerzők: Gafita-25. percben, illetve Stromajer-49. percben, sárga lapok: Dumitras, Stana, illetve Pintili, Vieira, Cristea)

Hétfő:   Brassói FC – Medgyesi Gázmetán 2-1 (gólszerők: Chipciu -31. perc, Distefano – min 93. percben, illetve Parvulescu sárga lapok: Majernik, Chipciu, illetve Parvulescu, Hoban, Markovic)

Chiajna-i Concordia – Sportul Studențesc (gólszerzők: pana-3. perc, illetve Irimia-11. másodperc, Ghinga -83. perc, sárga lapok: stoica, iordache, pana, popa, illetve Maxim, Patriche, Ghinga, Beta, Ferfelea, Irimia, Balan, Curelea, Dobre, kiállítva: Dumitrescu)

Ploiești Petrolul – Galați Oțelul 2-1 (gólszerzők: Oprita -72 és 90.percekben illetve Punosevac -26. percben, sárga lapok: Djurovic, Enescu, Buhusi, illetve Perendija, Salageanu, Bus, Antal, Punosevac, kiállítva: Enescu, illetve Antal. Punosevac)

Az első forduló után a listavezető a Rapid, öt követi a CFR. Az U FC a tabella 7. helyén található.

A forduló embere: Oprita (Petrolul Ploiesti), mert egymaga két gól szerzett a bajnok Otelul Galati ellen