Kolozsvári győzelem a rangadón

KOLOZSVÁRI U MOBITELCO BT – PLOIESTI-I ESK ASESOFT 77:67 (16:24, 20:10, 18:19, 23:14)
Kolozsvár, Horia Demian Sportcsarnok, 2300 szurkoló. Játékvezetők: Alin Faur, Ciprian Stoica és Adrian Habor
U Mobitelco BT: Krstanovic 22, Dykes 18, Mijovic 12, Mihai Paul 10, Lawrence 7, Lagrange 6, Sánta 2
Ploiesti-i ESK Asesoft: Burlacu 22, Albijanic 14, Cepulis 12, Hargrove 11, Capusan 4, Vlahovic 2, Szijarto 2.
A szombat esti rangadón zsúfoltságig megtelt a sportcsarnok. A szurkolok nagy számban érkeztek azzal a céllal, hogy győzelemre segítsék kedvenceiket ősi riválisukkal szemben.
A vendégek tulajdonosa, Sebastian Ghita is a kispadon ült és mindvégig agitálta az amúgy is feszült hangulatot. A ploiestieket lelkes szurkolótábor követte Kolozsvárra.
A mérkőzés a kékek támadásával kezdődőt, az első három pontot a hihetetlenül jó formában lévő Burlacu szerezte. A hazaiak Mihai Paul kétpontos dobásával válaszoltak. Burlacu és Cepulis jó játéka következtében a 8. percben 24:12 arányban vezettek a vendégek.
A nyolcadik perc elteltével az egyetemisták kezdtek magukhoz térni, Krsztanovics és Dykes egyre több pontot dobtak, így a 17. percben már 32:32-t mutatott az eredményjelző tábla. Ezt követően fej – fej mellett haladt a két csapat. A második negyed végén a kolozsváriak egy nagyon zsenge kétpontos előnyt tudtak maguknak.
A harmadik negyedben kissé visszaestek a hazaiak így a prahovai csapatnak sikerült átvenni a vezetést és a negyed végéig ők voltak előnyben. Egy perccel a játékrész vége előtt Krsztanovics és Dykes kiegyenlítették az állást és átvették a vezetést. A negyed végét jelző duda megszólalásakor az eredmény 54:53 volt a fehér-feketék javára.
A negyedik negyedben a vendégek nem bírták szusszal követni az egyetemistákat, akik mindvégig előnyben voltak. A mérkőzés végére a kolozsváriak tízpontos előnyt tudtak maguknak. Az egyetemisták edzője, Marcel Tenter azt is megengedte magának, hogy Sánta Szabolcsot és Ioan Pop-ot is parkettre küldje.
Az U Mobitelco BT-nél nem játszottak Mihai Silvasan (sérvvel volt megműtve), Tyler Morris, Paul Chetreanu (mindketten le vannak sérülve). A mérkőzésen jelen volt Phillip Jones amerikai bedobó is, akit a napokban tesztel a kolozsvári csapat.
A mérkőzés végén Marcel Tenter, kolozsvári vezetőedző a következőket nyilatkozta: „Jerome Lagrange jól játszott, alig tévedet, de aktívabb kell, hogy legyen a támadásban. Legalább 10 pontot várok el tőle minden mérkőzésen. Ami Dykes-t illeti négy nappal ezelőtt nem tudta felemelni a kezét és így is jól játszott ma. Nehéz mérkőzés következik (Temesvári KK-al idegenben) , így minden pontra szükségünk van, de az igazi csaták a rájátszásbna lesznek.”
A vendégek vezetőedzője, Vladimir Arnautovics a kővetkezőket mondta: „két alkalommal is volt 11 pont előnyünk, de nem tudtuk csillapítani a játékot. Kritikus helyzetben vagyunk, mert túl sok mérkőzést veszítettünk.”
A XVI. forduló további eredményei: Marosvásárhelyi Maros KK – Jászvásári Politechnika 110-56, Bukaresti MSK – Temesvári KK 74-78, Rovinari-i Energia – Medgyesi Gázmetán 79-85, Pitesti-i MKK – Csíkszeredai Hargita Gyöngye KK 88-84, Giurgiu-i ISK – Krajovai U MSK 66-58. A Nagyváradi MSK – Nagyszebeni ESK Atlassib mérkőzés lapzárta után ért véget.  A Bukaresti Dinamo szabadnapos volt, mivel az Otopeni SC az év elején visszavonult. Az otopeni-i klub vezetősége anyagi okokra hivatkoztak. A szakszövetség eltörölte az említett egyesület eredményeit és megbüntette 2500 euróval.
A tabella állása a XVI. forduló következtében a kővetkező: 1. Temesvár 30 p (1411-1182), 2. Marosvásárhely 28 p (1388-1230), 3. Medgyes 27 p (1439-1195), 4. Kolozsvár 27 p (1295-1103), 5. Bukaresti MSK 26 p (1259-1180), 6. Nagyvárad 26 p (1308-1084), 7. Ploiesti 25 p (1194-1082), 8. Nagyszeben 25 p (1388-1263)
***
A lányoknál a Kolozsvári Universitatea 89:71 (27:20, 16:21, 23.12, 23:18) arányú vereséget szenvedett idegenben, a Krajovai MSK-tól. A kolozsváriaktól Ferenczi Flavia volt a legeredményesebb 23 ponttal. A 16 csapatos bajnokságban a kolozsváriak jelenleg a 11. helyet foglalják el és 20 pontot gyűjtöttek.