Ötödik helyen az U Jolidon

forrás: saját archív

A női kézilabda bajnokság IX. fordulójában a Kolozsvári Horia Demian Sportcsarnokban, a Kolozsvári U Jolidon 32-28 (15-11) arányú győzelmet aratott a Brăila-i Dunărea ellen.
Több hetes szünet után újra startolt a kézilabda bajnokság. A kolozsváriak a harmadik helyeztetett fogadták, a Brăila-i Dunărea-t. Annak ellenére, hogy a mérkőzés elején a vendégek vezettek, a hazaiak hamar fordítottak a helyzeten, átvették a vezetést és mindvégig előnyben voltak. A kolozsvári lányok be akarták bizonyítani, hogy nem érdemlik meg az ötödik helyezést.
A mérkőzés utolsó másodperceiben Ani Senocico látványos gólt szerzett, harminc méter távolságról lőtt kapura.
Gólszerzők:
U Jolidon: Ani Senocico 11, Chintoan 9, Tetean 3, Paraschiv 2, Dinca 2, Tivadar 2, Vadineanu 2, Oltean 1.
Brăila: Lobach 8, Iancu 5, Perianu 5, Horjea 3 Adespii 3, Craciun 2, Constantinescu 1, Yuschenko 1.
A forduló további eredményei: Konstancai Universitatea Neptun – Krajovai MSK 36-25, Galati-i Otelul – Ploiesti-i MSK 30-21, Roman-i MKK – Dévai Cetate Devatrans MSK 26-26, Bukaresti MSK – Zilahi KK 26-26, Brassói Korona – Bákói MSK 34-25
A forduló következtében az éllovas továbbra is az Oltchim 16. ponttal, 2. Galati-i Otelul 15 p, 3. Zilahi KK 13 p, 4. Braila-i Dunarea 13 p, 5. U Jolidon 12 p, 6. Ploiesti-i MSK 9 p. A bajnokság sereghajtója pedig a Krajovai MSK, amely egy pontot sem szerzett kilenc forduló alatt.