Elveszítette első mérkőzését a CFR

Saját archív.

Alig négy nap edzés után, szombaton délután, a Kolozsvári CFR lejátszotta első felkészítő mérkőzését az Antalia-i (Törökország) edzőtáborban. Ellenfele a 2. Bundesliga-ban szereplő TSV Munchen 1860 volt. Az eredmény 2-1 volt a német csapat javára. A veszteség ellenére a vasutas csapat nem játszott rosszul.
A CFR a következő felállásban kezdte a mérkőzést: Beto – Panin, Cadu, Piccolo, Camora – Peralta, Mureşan, Bakari Sare – De Zerbi, Kapetanos, Bastos
A mérkőzés folyamán Jorge Costa vezetőedző az összes játékosnak esélyt adott bizonyítani.
A vasutasok mindvégig támadásban voltak, de a mérkőzés első góljait a németek szerezték, Aigner személyében a 30. és az 59. percekben. A CFR egyetlen gólját Modou Sougou szerezte a mérkőzés 77. percében, amikor 15 méter távolságról látványosan kapura lőtte a játékszert.
A müncheni csapat hálóőre a 85-szörös magyar válogatott Király Gábor volt. A kapus mindvégig nagy bravúrral védett és megakadályozta a vasutasokat abban, hogy több mint egy gólt szerezzenek.
A kolozsváriak a következő felkészítő mérkőzést kedden játsszák, ellenfelük a Bécsi Ausztria lesz. A mérkőzést 15 órától élőben közvetíti a Digi Sport 1.
A Kolozsvári U FC leghamarabb január 27-én, 18 órakor lép pályára, ellenfele a horvát Split-i NK lesz.