Győzelem és vereség a kolozsvári csapatok számára

Tivadar/saját archív

A női kézilabda bajnokság 11. fordulójában a Kolozsvári U Jolidon 21-18 (12-12) arányú győzelmet aratott a Dévai Cetate Devatrans ellen.
A mérkőzés sorsa alig a második félidőben dőlt el, mivel az első félidőben egyik csapatnak sem sikerült felül kerekednie.
A második félidőben kevesebb gól született, mint az első részben. A házigazdák kilencet a vendégek pedig alig hat gólt szereztek. A sokkal motiváltabb kolozsváriaknak sikerült több gólt dobniuk így háromgólos előnnyel megnyerték a mérkőzést.
A kolozsvári gólokon a következő játékosok osztoztak: Stoian 6, Tivadar 5, Ani Senocico 4, Paraschiv 3, Dinca 2 és Chintoan 1. A dévai gólszerzők: Bardac 5, Toth 5, Cartas 3, Chitacu 2, Ghidoarca 1, Sovar 1 és Munteanu 1 voltak.
A forduló további eredményei: Galati-i Otelul KK – Krajovai MSC 32-24, Roman-i MKK – Konstancai Neptun 26-22, Ramnicu Valcea-i Oltchim – Ploiesti-i MSC 38-30, Brassói Korona 2010 – Braila-i Duna KK 22-21, Bakói MSC – Zilahi KK 23-26.
A 11. forduló után a tabella állása a következő: 1. Oltchim 22 p, 2. Zilah 17 p, 3. Galati 17 p, 4. Braila 15 p, 5. U Jolidon 15 p, 6. Brassó 10 p
***
Az elmúlt hétvégén a fiúk is elkezdték a bajnokságot. A 12. fordulóban a Kolozsvári Universitatea Transilvania 36-35 arányú vereséget szenvedtek idegenben, a Székelyudvarhelyi KK-tól.
A forduló további eredményei: Calarasi-i Dinamo – Zsilvásárhelyi (Targu Jiu) Energia 29-35, Suceava-i Universitatea – Ploiesti-i MSC 34-26, Bakói Stiinta Szatmárnémeti MSC 33-26, Temesvári Universitatea Politechnika – Konstancai MKK 19-21.
A 14 csapatos bajnokságban a Kolozsvári Universitatea Transilvnia a 11. helyen található 7 ponttal.