TEMESVÁRI KK – KOLOZSVÁRI U MOBITELCO BT 72:71 (18:15, 20:22, 21:19, 13:15)
Helyszín: Temesvár, Constantin Jude Sportcsarnok, 1800 szurkoló.
Játékvezetők: Alexandru Olaru, Fabiana Nitu, Bukuresti László
Temesvári KK: Popescu 24 pont, Spralja Sime 16, Jovanovics 12, Archie 11, Csuics 5, Dragos 3, Siriscsevics 1
U Mobitelco BT: Dykes 22, Krsztanovics 16, Mijovics 14, Lagrange 6, Pop 5, Paul és Lawrence 4-4
A mérkőzés első pontjait Krsztanovics szerezte, 16 másodperccel a kezdő sípszó után, de a temesváriak hamar egyenlítettek Spralja személyében. Az első negyedben nagyrészt a házigazdák voltak előnyben. A kolozsvári egyetemistáknak két alkalommal is sikerülte egyenlíteniük, de ez nem volt elég ahhoz, hogy megnyerjék a negyedet.
A második negyed rendkívülien kiegyensúlyozott volt. A vendégek többször is előnyben voltak, de a házigazdáknak sikerült minden egyes alkalommal kiegyenlíteni és átvenni a vezetést. A nagyszünet nem jelentet megnyugvást a temesváriaknak mivel alig egy pont előnyük volt.
A harmadik negyedben is a házigazdák kerekedtek felül. Mindvégig egy-két pont előnyt tudhattak maguknak. A negyed végére 59:56 volt az eredmény, a temesváriak számára.
A negyedik negyedben a fehér-feketék nagyobb nyomást gyakoroltak a házigazdákra. Ennek következtében sikerült átvenniük a vezetést. A temesváriak viszont nem adták fel a harcot és kiegyenlítették az állást, majd újra átvették a vezetést.
Három perccel a vége előtt Mijovics dobása következtében a kolozsváriak egy pontra csökkentették a hátrányukat.
A mérkőzés utolsó három percében egyik csapatnak sem sikerült pontot szerezni, így a végeredmény 72:71 lett.
A forduló további eredményei: Medgyesi Gázmetán – Jászvásári Politechnika 105:54, Bukaresti MSC – Marosvásárhelyi Maros KK 71:69, Bukaresti Dinamo – Giurgiu-i ISC, 83:71 Csíkszeredai Hargita Gyöngye KK – Rovinari-i Energia 81:89. A Nagyszebeni Atlassib ESC szabadnapos volt.
A tabella állása a 17. forduló után a következő: 1. Temesvár 30 p (14/2), 2. Marosvásárhely 27 p (11/5), 3. Medgyes 27 p (12/4), 4. U Mobitelco BT 26 p (11/4), 5. Nagyvárad 26 p (11/4), 6. Bukaresti MSC 26 p (10/6)
***
A lányoknál a Kolozsvári Universitatea 68:60 (18:18 15:23 18:7 17:12) arányban győzte le a Nagyváradi Universitatea-t. Pontot szereztek a kolozsváriak számára: Mészáros 17 pont, Pop 16, Ferenczi 14, Pricop 10, Fodor 9 és Barbu 2.
A tabellán Florin Covaciu lányai a 11. helyen találhatóak 22 ponttal. Az éllovas továbbá is a veretlen Târgovişte.