A-CSOPORT, 2. FORDULÓ

GÖRÖGORSZÁG–CSEHORSZÁG 1–2 (0–2)

Wroclaw, Városi Stadion. Vezette: Lannoy (francia)

Gólszerző: Gekasz (53.), ill. Jirácek (3.), Pilar (6.)

Görögország: Halkiasz (Szifakisz, 23.) – Toroszidisz, K. Papadopulosz, Kacuranisz, Holevasz – Fotakisz (Gekasz, a szünetben), Maniatisz, Karagunisz – Szalpingidisz, Szamarasz, Fortunisz (Mitroglu, 71.). Szövetségi kapitány: Fernando Santos

Csehország: Cech – Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limbersky – Hübschman, Plasil – Jirácek, Rosicky (Kolár, a szünetben; Rajtoral, 91.), Pilar – Baros (Pekhart, 64.). Szövetségi kapitány: Michal Bílek

A csehek már a mérkőzés elején bizonyítani akarták, hogy az oroszok elleni vereség csak baleset volt, akkor is ha 4-1-re kaptak ki, ezért Jirécek góljával már a 3. percben átvették a vezetést. (0-1)

Három perccel később Pilar a semmiből megjelent a tizenhatosban és kapuba gurította a Gebre Selassie-től kapott labdát. (0-2)

A második gól után a csehek kissé visszafogtak a tempóból, ami a mérkőzés minőségén is meglátszott.

A csehek visszalépése következtében a hellének erőre kaptak és egyre jobban veszélyeztették Cech kapuját. A mérkőzés 41. percben Toroszidisz jobb oldalról beadta a játékszert, Fotakisz a hálóba fejelt, de a francia játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

A mérkőzés 53. percében a csehek sztárkapusa, Petr Cech óriásit tévedett a bűntető pont körül, amit a csereként beálló Gekasz ügyesen kihasznált és egy gólra csökkentette csapata hátrányát. 1-2

A második félidő hátralévő perceiben a görögök uralták a mérkőzést, de újabb gólt nem szereztek.

A 72. percben Gekasz újabb gólhelyzetbe került, de a francia partjelző lest látott a görög játékosnál és megállította az ígéretesnek mutatkozó támadást.

Az utolsó negyedórában a hellének eszeveszetten támadtak, de a csehek védelme résen volt, sikerült elhárítania a veszélyt és gyors kontrákkal veszélyeztették Szifakisz kapuját.

LENGYELORSZÁG–OROSZORSZÁG 1–1

Varsó, Nemzeti Stadion, 5670 néző. Játékvezető: Stark (német)

Gólszerző: Blaszczykowski (57.), ill. Dzagojev (37.)

Lengyelország: Tyton – Piszczek, Wasilewski, Perquis, Boenisch – Dudka (Mierzejewski, 73.), Polanski (Matuszczyk, 85.) – Blaszczykowski, Murawski, Obraniak (P. Brozek, 90.) – Lewandowski. Szövetségi kapitány: Franciszek Smuda

Oroszország: Malafejev – Anjukov, Ignasevics, A. Berezuckij, Zsirkov – Sirokov, Gyenyiszov, Zirjanov – Dzagojev (Izmajlov, 79.), Kerzsakov (Pavljucsenko, 70.), Arsavin. Szövetségi kapitány: Dick Advocaat

A két fél közötti mérkőzés már a nap folyamán megkezdődött a szurkolók verekedésével, amit a rendfenntartó erők jó későn állítottak meg. A fokozott rendőri készültség még a mérkőzés végén sem szűnt meg, hiszen a szervezők újabb összecsapástól tartottak.

A vulkánként tomboló stadion már a mérkőzés 7. percében „felrobbanhatott” volna, amikor Sebastian Boenisch kapura sodorta Ludovic Obraniak beívelését, de a Szbornaja kapusa résen volt és tisztán tartotta kapuját.

Az oroszok gólja meglepetésszerűen érkezett. A mérkőzés 37. percében Arshavin szabadrúgásból a labdát Dzagojev-hez jutatta, aki habozás nélkül, eredményesen kapuba csúsztatta. 0-1

A házigazdák a kapott gól után nem adták fel és térfélcsere után, a mérkőzés 57. percében a magára maradt Jakub Blaszczykowski kapura lőtte a játékszert és kiegyenlítette az állást. 1-1

Az egyenlítés után az oroszok fejüket vesztették és nem siketült komolyan veszélyeztetni a lengyel kaput.