Szilágyi Zsolt góljával nyert az U FC

Szilágyi Zsolt / archív fotó

A labdarúgó 1. liga második fordulójában a Kolozsvári U FC, otthoni pályán 1-0 arányú győzelmet aratott a Besztercei Glória felett. A mérkőzés egyetlen gólját Szilágyi Zsolt lőtte, a 81. percben.

A problémák még mindig nem kerülik el az egyetemista klubbot. A menedzserrel (Prodan Anamaria) elégedetlen szurkolok a mérkőzés 20. percében elhagyták a lelátókat, így tüntettek a klub vezetősége ellen. A menedzser két bundagyanúba is belekeveredett. A Besztercei Glória vezetőedzője, Nicolae Manea és a Ploiesti-i Astra elnöke, Dinu Gheorghe azzal vádolják Prodan-nét, hogy felvette a kapcsolatot a Glória és az Astra játékosaival, hogy azok megbundázzák az Universitatea, illetve a Bukaresti Steaua elleni mérkőzéseket. Ami az Universitatea elleni mérkőzést illeti már napokkal a mérkőzés előtt terjedtek a pletykák az esetleges bundázásról.

A beszterceiek már rögtön az első sípszó után gólt szerezhettek volna szabadrúgásból, de Predescu a kapufát vette célba.

A házigazdák sem maradtak tétlenül és a mérkőzés 9. percében Paulinho a labdát Viorel Dinu-hoz ívelte, aki a kapura fejelt, de a beszterceiek fiatal kapusa, Bota résen volt és szögletbe lökte a játékszert.

A 15. percben Krumov ívelte a labdát Viorel Dinu-hoz, aki ezúttal a felső kapufát vette célba.

A 22. percben Viorel Dinu egyedül találta magát az üres kapuval (mivel Bota felelőtlenül kijött), rálőtt, de a vendégek hátvédje, a 19 éves Kanon résen volt és elhárította a veszélyt.

Két perccel a szünet előtt Ayza egyedül találta magát Balaur-ral, az egyetemisták kapusával, de nem tudta kezelni a helyzetet és lövése a kapu mellett gurult el.

A második félidő a vendégek támadásával kezdődött, de komolyan nem tudták veszélyeztetni a kolozsváriak kapuját.

A második félidőben felváltva támadott a két csapat, de végül az U FC lett sikeres. A 81. percben, szögletből, Patrascu a kapu elé ívelte a labdát, Szilágyi Zsolt pedig résen volt és a tehetetlen Bota kapujába fejelte a labdát. Az állás így 1-0-ra módosult.

A mérkőzés 92. percében, Curtuius egyedül találta magát Balaur-ral, de lövése az egyetemisták kapusának a karjaiba landolt.

A mérkőzés végén az U FC vezetőedzője, Cristian Dulca megköszönte a csapat hozzáállását és Claudiu Niculescu, (ex edző) eddigi munkáját.

A forduló eddigi, nem közölt eredményei:

• Brassói FC–Szörényvári SC 2–1 (gólszerzők: Buga – 2. és Popa – 83. perc, illetve Thomas – 58. perc) • Medgyesi Gázmetán–Zsilvásárhelyi Pandúrok 0–2 (Nistor – 15. és Ibeh – 70. perc) • Ploieşti-i Astra–Bukaresti Steaua 3–4 (Enache 2 – 12. és 38., valamint Junior Morais – 47. perc, illetve Tănase – 19., Martinovics – 22., Rusescu – 62. és Rocha – 67. perc) • Vaslui-i FC–Ploieşti-i Petrolul 3–0 (Sînmărtean – 22., Sburlea – 70. és Niculae – 84. perc) • bukaresti Dinamo – Jászvásári CSMS 5-2 (Tucudean – 13, 22, 47, 50 percek, Laurentiu Rus – 51.perc, valamint Onofras – 27. perc és Iulian Vladu 83. perc).

A  Chiajnai Concordia–Konstancai Viitorul (18.30 óra, élőben közvetíti a DigiSport 1 tévéadó) és a Galaci Oţelul–Bukaresti Rapid (20.20 óra, Antena 1 és DolceSport) mérkőzéseket pedig ma játsszák.

A tabella állása:

1       Zsilvásárhely        2       2       0       0       8-2 (6)        6       (+3)

2       Dinamo                2       2       0       0       7-3 (4)        6       (+3)

3       Steaua                  2       2       0       0       5-3 (2)        6       (+3)

4       Vaslui-i FC           2       1       1       0       5-2 (3)        4       (+1)

5       Brassói FC           2       1       1       0       4-3 (1)        4       (+1)

6       Petrolul                2       1       0       1       5-3 (2)        3       (0)

7       Astra                     2       1       0       1       5-5 (0)        3       (0)

8       Kv. U FC              2       1       0       1       3-6 (-3)       3       (0)

9       Kv. CFR               2       0       2       0       3-3 (0)        2       (-1)

10     Otelul                   1       1       0       0       2-1 (1)        1       (+3)

11     Viitorul                  1      0       1       0       2-2 (0)        1       (-2)

12     Rapid                   1       0       1       0       2-2 (0)        1       (-2)

13     Medgyes               2       0       1       1       1-3 (-2)       1       (-2)

14     Ceahlaul              2       0       1       1       2-7 (-5)       1       (-2)

15     Chiajna                1       0       0       1       0-1 (-1)       0       (0)

16     Szörényvár            2       0       0       2       2-4 (-2)       0       (-3)

17     Beszterce              2       0       0       2       1-3 (-2)       0       (-3)

18     Jászvásár             2       0       0       2       3-7 (-4)       0       (-3)