Cadu góljával nyert a Kolozsvári CFR

A kolozsváriaknak a csehországi Slovan Liberec-et kell kiütniük, hogy bejuthasson a Bajnokok Ligája rájátszásába. A vasutasok már megtették az első lépést ugyanis 1-0-ra verték meg, hazai pályán az említett labdarúgó csapatot.

A mérkőzés egyetlen gólját Cadu lőtte az 52. percben, bűntetőből.

A házigazdák már a mérkőzés elején feledtetni akarták a szurkolókkal a ballábas szezonkezdést és erőteljesen támadtak a vendégek kapujára.

A mérkőzés első helyzete Mureşan számlájára írható. A 8. percben a védekező középpályás erőteljesen kapura lőtt, de a csehországi kapus, David Bicik résen volt.

A mérkőzés 19. percében Kapetanos-hoz került a játékszer, de a görög játékos gyengén lőtt és a kapus résen volt.

A csehek sem maradtak tétlenül, a 29. percben egy gyors kontratámadás következtében a vendégek Felgueiras kapuja elé kerültek, de Sural a kapufát vette célba.

Három perccel később Bastos ollózásból Kapetanos-hoz juttatja a labdát, de a cseh kapus ezúttal is résen volt.

A félidő végén Camora és Kapetanos is veszélyeztették az ellenfél kapuját, de egyiküknek sem sikerült gólt szerezniük.

A hajrában megsokszorozódtak a hazai gólhelyzetek és úgy tűnt, hogy a szurkolóknak nem sokat kell várniuk amíg, megszületik az első gól.

A mérkőzés 52. percében a vendégek védő játékosa, Tóth Marton a bűntető övezetben felelőtlenül lerángatta Kapetanos-t. Bulent Yildirim (török) játékvezető pedig habozás nélkül bűntetőt ítélt a vasutasok számára. A bűntetőt Cadu végezte, aki nem izgult és a kapu jobb felébe bombázta a játékszert (1-0).

Négy perccel később Štajner került szembe Felgueiras-sal, de a portugál kapus résen volt és tisztán tartotta a hazaiak kapuját.

Az 57. percben Cadu, a 69. percben pedig Sougou veszélyeztette Bicik kapuját.

Kilenc perccel a végső sípszó előtt Diogo Vallente 19. méterről a kapura lő, de a játékszer kicsivel a kapufa mellett szállt el.

A mérkőzés a fehér-bordó játékosok támadásával végződött. A 89. és 90. Rada és Kapetanos duplázhatták volna az eredményt, de nem jártak sikerrel.

A győzelem következtében a vasutasok bizakodva várják a csehországi visszavágót, melynek következtében nagy eséllyel mehetnek tovább a következő kőrbe.

A harmadik selejtezőkör további eredményei: Bate Borisov – Debreceni VSC 1-1 (gól: Sibide -93-őngól / Sibide 67.), Fenerbahce Istambul – Vaslui-i FC (Irtegun – 90. perc és Antal 75. perc), FC Kobenhavn – FC Bruges 0-0, Şerif Tiraspol – Dinamo Zágáráb 0-1 (Beqiraj – 14. perc), Molde FK – FC Basel 0-1 (Zoua – 79. perc), AEL Limassol – Partizán Belgrád 1-0 (Vouho – 13. perc), NK Maribor – Dudelange 4-1 (Mezga – 13. és 47. percekben, Tavares – 38. perc, Berici – 77. perc, illetve Joachim – 92. perc), Anderlecht Bruxelles – Ekranas 5-0 (De Sutter – 2., Kanu – 21., Mbokani – 42., 52. és Jovanovici – 87. percekben), Slask Wroclaw – Helsingborg 0-3 (Finnbogas – 36., Andersson – 72. és Nordmark – 85. percekben), Celtic Glasgow – HJK Helsinki 2-1 (Hooper – 55., Mulgrew – 61., illetve Schuller – 47. percekben).

A visszajátszást augusztus 7. és 8.-án közvetítik. A Kolozsvári CFR augusztus 8-án lép pályára, este 8-tól. A mérkőzést élőben közvetíti a Transilvania Look csatorna.