Bajnokok Ligája 3. selejtezőkör – visszavágók

Raffael Bastos -ma is kezdőjátékos

A kolozsváriaknak a csehországi Slovan Liberec-et kell kiütniük, hogy bejuthasson a Bajnokok Ligája rájátszásába. Az első lépést már a múlt héten megtették, amikor a Kolozsvári CFR 1-0 (gól Cadu-52. perc) arányban győzte le a cseh bajnokot. A visszajátszást ma este 8 órakor rendezik Liberecben. Az esélyes egyértelműen a romániai bajnok, de ettől eltekintve a csehországi csapat komoly ellenfélnek bizonyulhat.

Ma este, Ioan Andone, kolozsvári vezetőedző a következő csapatot küldheti pályára: Felgueiras – Camora, Rada, Cadu, Ivo Pinto – Vass, Muresan – Nicoara, Bastos, Sougou – Kapetanos. Ahogy már megszokhattuk Andone két védekező középpályással játszik, ami erősebb védelmet biztosít.

A Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében, a tegnap este, a következő mérkőzéseket szervezték:

Feynoord Roterrdam – Dynamo Kyiv 1-0 (gól: Brown – 96. perc) – összesítésben 1-3. Továbbjutott a Dynamo Kyiv.

Debreceni VSC – Bate Borisov 0-2 (gólok: Mozolevszky– 25. és Volodko 59. percekben). Összesítésben továbbjutott a Bate Borisov.

A debreceniek nagy reményeket fűztek a keddi mérkőzéshez. A múlt heti döntetlen után bíztak abban, hogy kiütheti a fehéroroszországi bajnokot. A Loki játéka távolról is rosszabb volt mind, ahogy kellett volna ahhoz, hogy kiüthessék keleti ellenfelüket.

A fehéroroszok mindkét góljukat óriási védelmi hibából lőtték.

Hogyan lőtték a gólokat:

Mozolevszky – 25. perc: 1-0:  Volodko szépen, leshatárból, de nem lesből,  Mozolevszky-nek ívelte a labdát, aki kicselezte Nikolov-ot és a tévesen kijövő Verpecz (a Loki kapusa) mellett a kapuba gurította a labdát.

A kapott gól ellenére sem sikerült a debrecenieknek komolyan veszélyeztetni a vendégek kapuját, még akkor sem ha a nyíregyházi stadionban a szurkolók jó hangulatot kelletettek.

Volodko – 59. perc: 2-0: A második félidőben teljesen szétesett a Loki. Kodás Elemér vezetőedző hiába küldte pályára Sidibe-t, változtatni semmit sem tudott. Az 56. percben Nikolov felelőtlenül lerántotta Mozolevszky-t és a Liran Liany zsidó játékvezető jogosan kiállította a debreceni játékost.

A tíz emberben maradt magyar csapat nem tudta hatékonyan visszaverni a fehéroroszok támadását és bekapta a második gólt is.

Az 59. percben Bódi hibázott és Alexander Hleb-hez került a labda, aki párat cselezett, majd középre, a tizenhatos szélére tette, ahonnan a tartó ember nélkül hagyott Volodko kapura lőtte, a magyar kapus lába között. Így megszületett a második fehérorosz gól is.

A harmadik selejtezőkör mai mérkőzései (zárójelben az első mérkőzés eredménye):

Slovan Liberec – Kolozsvári CFR 1907 (0-1) – Transilvania LOOK (20:00 óra)

Vaslui-i FC  – Fenerbahce Istambul   (1-1) – Pro TV (21:00 óra)

Dudelange – NK Maribor  (1-4) – SportKlub Szlovénia (18:00 óra)

Neftçi – Ironi Kiryat Shmona (0-4) – 19:00 óra

Helsingborg – Slask Wroclaw (3-0) – TVP Sport és TV10 Svédország (19:00 óra)

Ekranas – Anderlecht Bruxelles (0-5) – 20:00 óra

FC Basel  – Molde FK  (0-1) – 21:00 óra

FC Bruges – FC Kobenhavn  (0-0) – 21:30 óra

Dinamo Zágáráb  –  Şerif Tiraspol  (1-0) – HRT 2 (21:45 óra)

Partizán Belgrád – AEL Limassol (0-1) – 21:45 óra

Panathinaikos – Motherwell (2-0) – 21:45

HJK Helsinki – Celtic Glasgow (1-2) – URHO TV, Sentana Sport, Sport One, Premier Sports (20:00 óra)