Felgueiras, Kapetanos és Sougou-nak köszönhetően tovább jutott a Kolozsvári CFR

Kolozsvári CFR

A Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében a Kolozsvári CFR 1907, idegenben 2-1 arányú vereséget mért a Slovan Liberec-re. A gólokat Kapetanosz (45+1. perc), Sougou (90+5. perc) illetve Sural (58. perc) szerezték.

A CFR annak tudtában lépett pályára, hogy az otthon szerzett 1-0-s győzelem nagyon törékeny és bármikor megfordíthatják a csehek.

Kapetanos már rögtön a mérkőzés elején veszélyeztette Bičik kapuját, de a cseh hátvédek résen voltak és elhárították a veszélyt.

A 11. percben Sougou a játékszert Bastos-hoz jutatja, aki kapura lőtt, de Bicik nem tévedett és védett.

Két perccel később Blažek került gólhelyzetbe, de Rada szépen leblokkolta a cseh játékost és a labdát továbbadta. A játékszer Bastoshoz került, aki párat cselezett és 25 méter távolságról kapura lőtt, de a labda Bićik kezébe landolt.

A 19. percben Ivo Pinto elkapott egy labdát majd kapura lőtt, de a labda a felső kapufát kapta el.

Lassan de biztosan kezdett feljönni a Slovan, így a gólhelyzeteik sem hiányoztak.

A 26. percben Sural, a 27. percben Breznaník, a 34. percben pedig Vlacha veszélyeztették Felgueiras kapuját, de a portugál hálóőr mindegyik alkalommal résen volt és elhárította a veszélyt.

Tíz perccel a szünet előtt a fehér-bordóban szereplő játékosok egy ígéretesnek mutatkozó kontrát indítottak, de Bastos leesett a tizenhatos előtt és meghiúsult az akció.

A mérkőzés 40. percében Blažek tíz méter távolságról próbált látványosan kapura lőni, de próbálkozása sikertelen volt.

A 45+1. percben, a mérkőzés hosszabbításában, egy szöglet következtében Bastos a kapu elé ívelte a labdát, ahonnan Kapetanosz gond nélkül a hálóba fejelt és az eredmény 1-0-ra módosult.

A második félidő a csehek támadásával kezdődött. Blažek egyenlíthetett volna az 50. percben, de Rada elhárította a veszélyt.

Egy perccel később egy gyors kontratámadás következtében Sougou került gólhelyzetbe, de Bičik résen volt és megmentette csapatát egy újabb góltól.

A csehek nyomása egyre növekedett. Az 58. percben Sural kicselezte Camorat, majd a tizenhatosba hatolt ahonnan kapura lőtt és az állás 1-1-re módosult.

A kolozsváriak a kapott gól után sem változtattak taktikát, továbbá is a védelmet választották. Így a házigazdák nyomása egyre növekedett. A 61. és 63. percekben Fleisman és Sural veszélyeztették Felgueiras kapuját, de a portugál kapus mindkét alkalommal résen volt.

A mérkőzés 71. percében Felgueiras a játékszert Sougou-nak paszolta, aki kapura lőtt, de az afrikai játékos lövése célt tévesztett.

A játszma utolsó percében az egyre növekedő cseh támadás Felgueirast emelte ki. A portugál játékos mindegyik alkalommal, nagy önbizalommal és magabiztossággal zárta a kolozsvári kaput.

A hosszabbítás utolsó másodperceiben (90+5. perc) amikor úgy tűnt, hogy semmi sem változhat már a vasutasok egy gyors kontratámadást indítottak, Nicoara a szöglet környékéről Sougouhoz juttatta a labdát, aki az ötös vonalról habozás nélkül a hálóba lőtte a labdát és 2-1-re beállította a végeredményt.

A győzelem következtében a kolozsváriaknak már biztos az Europa Liga csoportkörében való szereplés, de esélyük van továbbjutni a Bajnokok Ligája főtáblájára, ha a rájátszásban is sikeresek lesznek.

Ellenfele pénteken délelőtt derül ki sorsoláson derül ki, a következő csapatok közül: FC Basel 1893, RSC Anderlecht, Celtic FC, FC BATE Borisov, GNK Dinamo Zagreb. Az Európai Labdarugó Szövetség hónlapja szerint (www.uefa.com) a Kolozsvári CFR nem lesz kiemelt a pénteki sorsoláson.

A mérkőzés után Ioan Andone, kolozsvári vezetőedző a következőket nyilatkozta: „a mai mérkőzés más volt, mint a kolozsvári. A csehek úgy játszottak, mint egy sértett vad, nem hiába ők a cseh bajnok. Annak ellenére, hogy a félidők végén lőttünk gólt nagyon nehéz volt nekünk. Felgueiras nagyon jól védett ma. Nagy esélyünk van bekerülni a főtáblára, ha jól játszunk, attól eltekintve, hogy a Basellel vagy a Celtickel kerülünk majd össze.”

A harmadik selejtezőkör további eredményei (a kvalifikált csapatokat vastagított betűkkel kiemeltük):

Vaslui-i FC – Fenerbahce Istambul 1-4 (összesítésben 2-5)

Dudelange – NK Maribor 0-1 (összesítésben 1-5)

Neftçi – Ironi Kiryat Shmona 2-2 (összesítésben 2-6)

Helsingborg – Slask Wroclaw 3-1 (összesítésben 6-1)

Ekranas – Anderlecht Bruxelles 0-6 (összesítésben 0-11)

FC Basel – Molde FK 1-1 (összesítésben 2-1)

FC Bruges – FC Kobenhavn 2-3 (összesítésben 2-3)

Dinamo Zágráb – Şerif Tiraspol 4-0 (összesítésben 5-0)

Partizán Belgrád – AEL Limassol 0-1 (összesítésben 0-2)

Panathinaikos – Motherwell 3-0 (összesítésben 5-0)