Bajnokok Ligája play-off: Kolozsvári CFR 1907 – FC Basel 1893

forrás: actualitati.net

A Bajnokok Ligája rájátszásában, a főtáblára való feljutásért a Kolozsvári CFR 1907 az FC Basel-el küzd majd. Az első mérkőzést Baselben játsszák.

Az FC Basel nem ismeretlen a vasutasok számára. A Bajnokok Ligája 2010-2011-es kiírásában a Kolozsvári CFR 1907 és az FC Basel ugyanabban a csoportban voltak, így két mérkőzést játszottak, az eredményeken osztoztak. Az első mérkőzést Kolozsváron játszottak 2010. szeptember 15. A végeredmény 2-1 volt a kolozsváriak javára. A gólokat Rada (9. perc), Traore (12. perc), illetve Stocker (45+2. percben) szerezték.

A visszavágót 2010. november 23.-án szervezték. Az FC Basel 1-0-ra győzte le a Kolozsvári CFR-t. A mérkőzés egyetlen gólját Almarares szerezte a mérkőzés 15. percében.

Lássuk is csak ki az FC Basel. A wikipédia szerint:

„Az FC Basel, teljes nevén Fussballclub Basel 1893 egy svájci labdarúgóklub. Az egyesületet 1893-ban alapították, székhelye Bázelben található.

Az Basel az egyik legnépszerűbb és legsikeresebb svájci klub, 13 alkalommal nyerte meg a svájci bajnokságot, illetve 10 alkalommal hódította el a nemzeti kupát. A BEK-ben/BL-ben és az UEFA-kupában egyaránt a negyeddöntő a csapat legjobb eredménye.

2001-02 óta minden szezonban indulnak valamilyen nemzetközi kupasorozatban.

Több magyar játszott, illetve edzősködött itt, játékosként Czibor Zoltán és Schaffer Alfréd, edzőként pedig Sárosi Béla és Vincze Jenő töltött el Bázelben néhány évet.”

Nem könnyű ellenfél az FC Basel, de nem a legnehezebb. A valóság, hogy sokat gyengült a nyáron, elveszítette sztárjait, Xherdan Shaqiri-t és Granit Xhaka-t.

A svájci csapat legveszélyesebb játékosai Alexander Frei és Fabian Frei.

A sorsolás következtében Pászkány Árpád, a CFR tulajdonosa a következőket nyilatkozta: ”remélem előnyünk lesz abból, hogy az első mérkőzést idegenben játsszuk. Megünnepelhetjük hazai pályán az estleges továbbjutást. Közöttünk és a Basel között nagy a különbség, de remélem, bejutunk a csoportkörbe”

A többi párosítás:

Bajnokok ága:
FC Basel (svájci)-CFR Cluj (román)
Helsingborg (svéd)-Celtic (skót)
BATE Boriszov (fehérorosz)-Hapoel Kiryat Shmona (izraeli)
AEL Limasszol (ciprusi)-Anderlecht (belga)
Dinamo Zagreb (horvát)-Maribor (szlovén)

Nem bajnokok ága:
Braga (portugál)-Udinese (olasz)
Szpartak Moszkva (orosz)-Fenerbahce (török)
Málaga (spanyol)-Panathinaikosz (görög)
Borussia Mönchengladbach (német)-Dinamo Kijev (ukrán)
Lille (francia)-FC Köbenhavn (dán)

Az első mérkőzéseket augusztus 21-én és 22-én, a visszavágókat pedig egy héttel később, 28-án és 29-én rendezik.

A párharcok győztesei a BL, vesztesei az Európa Liga főtáblájára  jutnak.