Főtáblán a CFR

Kapetanos

Szerda este a Bajnokok Ligája rájátszásának visszavágójában a Kolozsvári CFR 1907 1-0 arányú győzelmet aratott a svájci FC Basel felett és 3-1-es összesítésben kvalifikálta magát az említett kupa csoportkörébe.

A mérkőzés egyetlen találatát Kapetanosz szerezte a 20. percben. A svájci bajnok tizenegyest hibázott a 42. percben Alexander Frei révén.

A vasutas csapat csoportbeli ellenfeleit a ma esti sorsoláson tudja meg.

A kolozsváriak bátran kezdték a mérkőzést és már az ötödik percben gólhelyzetbe kerültek, mikor Gabi Muresan 20 méterről, szabadrúgásból kapura bombázott. Az erőteljes lövést Sommer, svájci kapus csak nagy nehézséggel bokszolta szögletbe.

Két perccel később Muresan újra kapura lőtt, de a játékszer a kapu mellett szállt el.

A vendégek első helyzete a 8. percben érkezett, amikor Alexander Frei (44-szeres svájci válogatott játékos) kapura lőtt, de Felgueiras résen volt.

A tízedik percben Sougou került gólhelyzetbe, de nem sikerült meglepnie Sommert.

Diogo Valente

A mérkőzés 20. percében Diogo Valente, Kapetanos fejére tette a labdát, a görög játékos pedig erőteljesen kapura fejelt és megserezte a mérkőzés egyetlen gólját.

A 36. percben egy szöglet következtében Sougou és Cadu is gólhelyzetbe kerültek, de nem éltek a lehetőséggel.

Négy perccel később Alexander Frei a játékszert Fabian Frei-hez ívelte, de a kolozsvári védelem elhárította a veszélyt.

Három perccel a szünet előtt a hazai kapus, Mario Felgueiras felelőtlenül elakasztotta Sterller-t és Gianluca Rocchi, olasz játékvezető bűntetőt ítélt. A bűntetőt Alexander Frei végezte, de a svájci játékos az eredményjelző táblát vette célba és így a házigazdák szerencséjére elmaradt az egyenlítés.

Térfélcsere után a vasutasok újabb embert veszítettek el. Bakari Sare szárkapocscsont törést (fractura de peroneu) szenvedett és így legalább két hónapig nem léphet pályára.

Sougou

A második félidőben kissé visszafogtak a tempóból a házigazdák, de nem adták fel teljesen a támadást. A 60. és 73. percekben Sougou, a 69. percben pedig Kapetanos került gólhelyzetbe, de nem módosult az eredmény.

A mérkőzés 74. percében óriási ziccert hagyott ki Dragovics, az általa fejelt labda az oldalsó kapufa mellett szállt el.

A mérkőzés 76. percében Ivo Pinto, Sommert vette célba, így nem született gól.

A 81. percben Cabral megpróbálta meglepi Felgueiras de nem volt sikere.

Rui Pedro

Négy perccel a végső sípszó előtt Rui Pedro kapott egy szép beívelést Sougou-tól, de a portugál játékos fejelése a svájci kapus karjaiba landolt.

A mérkőzés folyamán a Bázel labdabirtoklási aránya lehengerlőnek tűnt, de eredménytelen volt. A CFR játékosai több alkalommal veszélyeztették a vendégek kapuját.