Magabiztosan győzött a Győr

U JOLIDON KOLOZSVÁR – GYŐRI AUDI ETO KC 25:30 (13:20)

Kolozsvár, 2700 néző. Vezette: C. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)

U JOLIDON: Petróczi – Paraschiv 1, ANI SENOCICO 7, Vadineanu 3, Chintoan 2, TIVADAR 4, Dinca 4. Csere: MUNTEANU (kapus), Cartas 2, Turcas, Safta 2, Tetean, Florea, Laslo

GYŐRI ETO: Lunde Haraldsen – Orbán 3, LEKICS 8 (1), Görbicz 3 (1), LÖKE 8, E. Amorim 3, Tervel. Csere: HERR Orsi (kapus), Radicsevics 1, Rédei-Soós 3, Szepesi, Kovacsics 1

Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–1. 8. p.: 1–6. 11. p.: 4–7. 15. p.: 4–10. 20. p.: 8–13. 25. p.: 10–17. 34. p.: 14–22. 41. p.: 18–24. 46. p.: 20–26. 50. p.: 22–28. 52. p.: 24–28.

Kiállítások: 8, ill. 2 perc

Hétméteresek: –, ill. 4/2

A női kézilabda bajnokok ligája második fordulójában, az U Jolidon Kolozsvár vendége a magyar bajnok és BL győztes esélyes Győri Audi ETO KC volt. A végeredmény 30:25 volt a magyarországi lányok javára.

A győrieket lelkes szurkolótábor kísérte a mérkőzésen. A mintegy 300-400 ember közül 200-an voltak az anyaországból és 200-an erdélyiek. A magyar szurkolók sok esetben überelték a román szurkolókat. A Ria Ria Hungária és Magyarország-é, Magyarország-é lesz még Erdély Magyarországé! rigmusok csak úgy csengtek a kolozsvári sportcsarnokban.

A román szurkolók ezúttal is parasztkodtak. A pár száz focihuligán (az  Universitatea FC szurkolói) Ki a magyarokkal az országból! szlogent énekelték.

Görbicz Anita (feketében) akció közben

A győztes kiléte egy percig sem volt kérdéses, ugyanis Görbicz Anitáék már a mérkőzés elején átvették a vezetést és ötgólost-előnyt tudhattak maguknak.

Hejdi Löke

Szünetben 20:13-ra vezetett a Győr. Az előny tudtában a második félidőben kissé visszafogták a tempót Ambros Martin lányai így a végeredmény 30:25 lett.

Ambros Martin

A mérkőzés után a Győri Audi ETO KC edzője, Ambros Martin (spanyol) a következőket nyilatkozta: „Nehéz csatát nyertünk meg egy olyan ellenféllel szemben, amelyik hatalmas küzdő és sosem adja fel. Azért sem volt könnyű dolgunk, mert ez volt az első idegenbeli mérkőzésünk a sorozatban, de elégedett vagyok a lányokkal. Igaz, hogy korábban is megnyerhettük volna a meccset, és amikor döntésre vihettük volna a dolgokat, ez nem sikerült, amiről majd beszélnünk kell a csapattal, de én inkább onnan közelítem meg a helyzetet, hogy akárcsak a múlt héten a Koprivnica, vagy szerdán a Vác ellen, most is sikerült egy félidő alatt kiváló játékkal nagyon megnyugtató előnyt szereznünk, és ez mindenképp örömteli, szóval elégedett vagyok.”

Vasárnap, 17.30-kor szervezik a Podravka Koprivnica (horvát)–Krim Ljubljana (szlovén) összecsapást.

Az A CSOPORT ÁLLÁSA

1. GYŐRI ETO            2       2       –       –       54–44         +10   4p

2. Ljubljana (szlovén)    1       1       –       –       28–27           +1   2p

3. Koprivnica (horvát)  1       –       –       1       19–24           –5   0p

4. U Jolidon (román)     2       –       –       2       52–58           –6   0p